1750 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!
1750 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

20 DK

150 ML

Malzemeler

  • Limon Uçucu Yağı (10-15 damla)
  • Karbonat (120 ml)
  • Kastil Sabun (30 ml)
  • Cam Karıştırıcı ve Beher

Mutfak Evyesi için Temizleyici Krem

Pestisitlerden kendimizi korumak için organik besleniyoruz, ata tohumları takip ediyoruz derken kullandığımız deterjanlarında kimyasallardan arındırılmış olması bütünün bir parçası aslında. Temizlik için birkaç temel malzeme yeterli. Tarif oldukça kolay ve ihtiyacımız olan sadece 3 malzeme: Karbonat, Kastil Sabunu ve Limon Uçucu Yağı. Alternatif olarak bergamot ve portakal uçucu yağlarını da tercih edebilirsiniz.

YAPILIŞ ŞEKLİ: Öncelikle kastil sabununu ve karbonatı karıştırın. Ardından karışıma 2 yemek kaşığı su ekleyin. Karışım krem kıvamına geldiğinde uçucu yağı ekleyin ve tekrar karıştırın. İşte hazır! Tek yapmanız gereken ekolojik bir fırçayla ihtiyacınız kadar karışımdan eklemek  ve temizlemek. Mutfağınız mis gibi limon kokacak.

Küçük bir öneri: Yemek yaparken kullandığınız limon kabuklarını veya meyvelerden mandalina veya portakalın kabuklarını da karbonat ve kastil karışımına ekleyip robotta birkaç dakika çekebilirsiniz.

***urbanaromatherapy.com sitesinde yer alan tarifler tedavi amaçlı kullanılmaz, tıbbi bir kaynak değildir. Buradaki bilgiler doktor tavsiyesi niteliğinde değerlendirilmemelidir. 

Tarif İçeriğinde Yer Alan Ürünlerimiz
Diğer Hazırlayabileceğiniz Tarifler