1750 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!
1750 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

15 DK

50 ML

Malzemeler

  • Lavanta Uçucu Yağı (20 damla)
  • Shea Butter Yağı (50 ml)
  • Itır Uçucu Yağı (10 damla)
  • Cam Karıştırıcı ve Beher

Nemlendirici El Bakım Yağı

Daha fazla hijyen arayışında olduğumuz şu günlerde ellerimizi sürekli yıkamaktan bıkkınlık gelmesinin yanı sıra çok fazla kuruluğundan, kızarıklığından şikayet eder olduk.Yüzümüze iyi bakmak için satın aldığımız ürünler kadar elimiz için de gerekeni yapıyor muyuz sizce? Ellerimizin de yaşlandığını ve basit bir nemlendirici bakım yağı ile onlara iyi bakabileceğimizi hatırlatmak istiyorum. Malzemelerimiz Shea Butter,  lavanta ve ıtır uçucu yağı sadece. 

Özellikle yüz ve el bakım yağlarında (krem başka bir formdur ve bu yüzden bakım yağı olarak özellikle belirtmek isteriz) Shea Butter çok tercih edilir. İçeriğinde stearik ve oleik asit olan shea butter nem kaybını en iyi önleyen yağlardandır. Tavsiyemiz az miktarlarda bakım yağınızı yapmanız ve herhangi bir koruyucuya gerek kalmadan kullanmanız yönünde.

YAPILIŞ ŞEKLİ: 50 ml Shea Butter yağınızı benmari usülü eritin ve çok kısa bir süre ılıması için bekleyin. Uçucu yağlar yapıları gereği ısı, ışık ve oksijene karşı duyarlıdır. Ayrı bir beherin içinde lavanta ve ıtır uçucu yağlarını karıştırın ve shea butter yağının içine ekleyin. Cam çubukla iyice karıştırdıktan sonra ağzını sıkıca kapatabileceğiniz bir kavanoza ekleyin ve min 6-8 saat ağzı açık şekilde soğumaya bırakın. Daha sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifa olsun.

*vienurla.com sitesinde yer alan tarifler tedavi amaçlı kullanılmaz, tıbbi bir kaynak değildir. Buradaki bilgiler doktor tavsiyesi niteliğinde değerlendirilmemelidir. 

Tarif İçeriğinde Yer Alan Ürünlerimiz
Diğer Hazırlayabileceğiniz Tarifler