1750 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!
1750 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

10 DK

50 ML

Malzemeler

  • Kastil Sabun (50 ml)
  • Çay Ağacı Uçucu Yağı (10 Damla)
  • Paçuli Uçucu Yağı (5 Damla)
  • Cam karıştırıcı ve Beher

Yüz Yıkama Jeli (Sivilceli Ciltler için)

Cildinizin sağlıklı ve pürüzsüz olmasının ilk şartı temizlik. Cildinize makyaj yapmasanız bile, kirli havadan ve ölü deriden arındırılması için her akşam düzenli bir şekilde yıkamalısınız. Cildine kimyasallardan uzak doğal bakım yapmak isteyenler için doğal  yıkama jeli yapmak çok kolay. İhtiyacınız olan ürünler sadece kastil sabun, paçuli ve çay ağacı yağı.  Kastil sabun adını İspanya'nın Kastilya bölgesinden almıştır. Rivayete göre eski Mısır döneminde temizlik malzemesi olarak kullanılmış. Haçlı seferleri sırasında Avrupa'ya taşınan bu kültür zamanla Kastilya bölgesinde güzel yapıldığı için adına da Kastil denmiştir.

YAPILIŞ ŞEKLİ: Öncelikle uçucu yağları bir cam kapta karışıtırın. Ardından kastil sabununu ekleyin ve yeniden karıştırın. İşte kullanıma hazır! Akşam yatmadan önce cildinizi iyi bir şekilde arındırdığınız zaman sabah uyandığınızda cildinizi sadece suyla yıkamanız yeterlidir. Ayrıca noktasal olarak uygulayabileceğiniz, sivilce görünümünü hafifletmeye yarayan zit-off ürünümüze göz atmanızı öneririz.

***vienurla.com sitesinde yer alan tarifler tedavi amaçlı kullanılmaz, tıbbi bir kaynak değildir. Buradaki bilgiler doktor tavsiyesi niteliğinde değerlendirilmemelidir. 

Tarif İçeriğinde Yer Alan Ürünlerimiz
Diğer Hazırlayabileceğiniz Tarifler